Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Manifestari

SCOALA SANITARA POSTLICEALA CAROL DAVILA CALAN

MANIFESTARI EXTRASCOLARE ORGANIZATE IN CADRUL SCOLII

1. In luna noiembrie al anului scolar se organizeaza BALUL BOBOCILOR .

Desfasurare: - se face o preselectie din cadrul elevilor de anul I care vor participa;

- Concurentii au cate 5 probe de concurs;

- Este un juriu format din 5 mebrii , profesori si sponsori daca este cazul;

- Concurenti vor primi nota dupa fiecare proba de concurs iar la final vor primi o nota din randul elevilor si invitatiilor la bal ;

- Dupa finalizarea probelor se face media finala se desemneaza MISS si MISTER, apoi locul I, II si III.

- Toti concurenti vor primi premii in bani, obiecte, bilete de agrement etc.

La Balul Bobocilor sunt invitati toti elevii din anul I, II, III impreuna cu profesorii si alte personalitati .

2. In luna Decembrie se organizeaza SEARA DE COLINDE.

Desfasurare: - Din randul elevilor din toti ani se face un grup de colindatori , care vor prezenta obiceiuri de iarna si traditii.

- La aceasta manifestare sunt prezentate diferite obiceiuri de colinde, dansuri de CALUSARI, grup de IROZI, grup de DUBASI, obiceiuri din Ardel .

- La aceasta SEARA DE COLINDE sunt invitati toti elevii, profesorii , colaboratori si personalitati ale orasului.

3. La sfarsitului anului scolar se organizeaza FESTIVITATEA DE TERMINAREA ANULUI SCOLAR pentru elevii terminali respectiv anul III.

Desfasurarea festivitatii: - Toti elevii terminali ai anului III respectiv Asistenti medicali generalisti si Asistenti de farmacie vor fi prezenti pentru a canta GAUDEAMUS imbracati in robe asistati de elevii din clasele inferioare respectiv anul I si II, apoi inmanari de diplome pentru cei mai buni elevi .

La aceasta manifestare vor participa invitati de onare din cadrul Inspectoratului scolar, din cadrul Primariei, Consiliului Local, Consiliul Judetan si Prefectura impreuna cu Managerul scolii si toti profesori .

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com